Naujienos

2017-09-28

„1000 km Pärnu powered by Hankook“ lenktynės : faktai ir skaičiai

• Rugsėjo 21-23 dienomis „auto24ring“ trasoje šalia Pärnu miesto (Estija) surengtos pirmosios „1000 km Pärnu powered by Hankook“ lenktynės.

• Šios arenos šeimininkai pirmąkart jas patikėjo surengti užsieniečiams – didelę tokių renginių patirtį turinčiam „Promo events“ kolektyvui iš Lietuvos.

• Tai buvo paskutinės ilgų nuotolių lenktynių serijos „1000 km Cup“ varžybos. Pirmosios liepą vyko Palangoje.

• Lenktynių arenoje plevėsavo Estijos, Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Izraelio vėliavos. Šių šalių sportininkai dalyvavo „1000 km Pärnu powered by Hankook“ lenktynėse.

• Su Estijos automobilių sporto federacijos licencija lenktynėse dalyvavusioje Estijos „Cone Forest Motorsport“ komandoje nebuvo nė vieno esto, o jos garbę gynė Sergey Uger ir Raz Heymann (abu iš Izraelio) ir Denis Levyatov (Rusija).

• Varžybų aksakalų - vyriausiųjų lenktynininkų titulai atiteko „Energizer Racing“ atstovui 54 –rių Rolandui Saliui ir pusmečiu jaunesniam Izraelio piliečiui Razui Heymanui.

• Jauniausias lenktynininkas – kartingo meistras, „Juta-Bauer Rally Team“ atstovas, penkiolikmetis Justas Jonušis. Jam tai buvo debiutinės lenktynės prie kėbulinių automobilių vairo.

• „1000 km Pärnu powered by Hankook“ lenktynes, kuriose dalyvavo 11 komandų – 2 iš Estijos ir 9 iš Lietuvos - laimėjo iš antrosios pozicijos startavę „Rotoma Racing“ komanda. Jos lenktynininkai Robertas Graudinis, Dainius Matijošaitis ir Andrius Jasionauskas vairavo BMW M3.

• Lenktynių nugalėtojai 316 ratų, sudarančių 1000 km distanciją, įveikė per 7 val. 42 min. 41,499 sek. ir iškovojo pergalę ne tik bendrojoje įskaitoje, bet ir GT klasėje.

• Greičiausiąjį ratą lenktynių metu su „BMW M3 V8 BigDaddy“ nuvažiavo „Skuba Racing Team“ sportininkas Marius Slaboševičius. Važiuodamas 88-ąjį ratą jis 3170 metrų distanciją įveikė per 1 min. 16,598 sek.

• Kvalifikacines varžybas laimėjo „Skuba Racing Team“ komanda, o šią pergalę jai užtikrino tas pats M. Slaboševičius, greičiausiąjį ratą nuvažiavęs per 1 min.15, 293 sek. vidutiniu 151,568 km/val. greičiu.

• Antra „1000 km Pärnu powered by Hankook“ lenktynių finišo liniją kirto „Igorio lankų“ komanda, kurios sportininkai Igoris Ivanovas, Kęstutis Vilkas, Sigitas Ambrazevičius ir Dainius Kablys, vairavę „Seat Leon“, nuo nugalėtojų atsiliko vienu ratu.

• Trečiąjį nugalėtojų pakylos laiptelį užėmė „Sparti reklama – PF Kekava Racing Team“ komanda. Jos lenktynininkai Rimas Cesiulis, Almantas Sadauskas ir Julius Skirmantas vairavo BMW 120D ir nuo nugalėtojų atsiliko 18 ratų.

• „1000 km Pärnu powered by Hankook“ lenktynes, diena anksčiau vykusias kvalifikacines varžybas ir TOP 5 atranką bei jos nugalėtojų spaudos konferenciją pirmą kartą į dvi šalis tiesiogiai transliavo „TV3 Play Lietuva“ ir „TV3 Play Estija“ televizijos.

• Abiejų šalių žiūrovai ekranuose matė tą patį vaizdą, o lenktynes komentavo skirtingi komentatoriai - Lietuvai Saulenis Pociūnas, o Estijai Martinas Korjus ir Toomas Lambinas.