Naujienos

2017-09-22

Vienodos sąlygos – vienodos galimybės

Liepą jau įvykusį Palangos 1006 km maratoną ir dabar „auto24ring“ trasoje Pärnu mieste (Estija) vykstančias „1000 km Pärnu powered by Hankook“ lenktynes, kurias organizuoja didelę tokių renginių patirtį sukaupusi Lietuvos VšĮ „Promo events“, vienija ne tik tai, kad skaičiuojami abiejų varžybų bendri taškai ir vedama bendra įskaita „1000 km Cup“.

Jas sieja ir tai, kad visi abejų lenktynių dalyviai naudoja visoms komandoms privalomas vienodas „Hankook“ padangas, kurias tiesiogiai lenktynininkams tiekia jų gamintojai. Lenktynių organizatorius Darius Jonušis dar gerokai iki pirmųjų pradžios vylėsi, jog kontraktas su „Hankook“ gamintojais ne tik dar labiau suvienodins sportininkų galimybes, bet ir leis komandoms sutaupyti lėšų.

Galbūt ne iš karto, tačiau jie šias lenktynėse eksploatuotas padangas galės naudoti ir kitų metų treniruotėse ar varžybose.Naujovę išbandžius Palangoje skeptikų neliko.Todėl netenka stebėtis, kad ketvirtadienį nuo pat ankstyvo ryto komandų atstovai užpildė „Hankook“ oficialaus ir įgaliotojo atstovo Lietuvoje, kauniškės bendrovės „Juta“ laikinuosius garažus, kur montuojamos ir tikrinamos šios padangos, o jomis apauti bolidai netrukus išriedės į treniruočių trasą.

„Komandos jau spėjo įvertinti šiemetinę naujovę, o bene labiausiai jas imponuoja, kad „Hankook“ padangos šiek tiek pigesnės nei „Michelin“ ar „Pirelli“, - sako bendrovės atstovas Ignas Lukoševičius. – O jų patikimumą iškalbingiausiai liudija tas faktas, kad 41 Palangoje startavusi komanda, kuri buvo įsigijusi ne po vieną komplektą „Hankook“ padangų, neturėjo nusiskundimų, kad nors viena būtų suplyšusi ar sprogusi, nors apkrovos joms ten buvo nemenkos“.

Patarimų kaip teisingiau eksploatuoti šias padangas negaili ir specialiai į Estijoje vykstančias „1000 km Pärnu powered by Hankook“ lenktynes atvykę gamintojų atstovai, kurie mina komandų garažų slenksčius domėdamiesi kaip jų produkciją vertina lenktynininkai.

„Dar gerai prisimenu savo sportinę karjerą ir vėlesnius laikus, kai komandos nėrėsi iš kailio ieškodamos geresnių ir galingesnių motorų, brangesnių turbinų ir buvo linkusios važiuoti su naudotomis, ne vienų lenktynių apkrovas jau atlaikiusiomis padangomis, - „1000 km Pärnu powered by Hankook“ lenktynių spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė D. Jonušis. – Džiaugiuosi, kad laikai pasikeitė ir dabar jau ir sportininkai, ir eiliniai vairuotojai pradeda suprasti, kad patikimos padangos – ne tik saugumo trasoje ar kelyje, bet ir geros nuotaikos garantas“.

Vytauto PILKAUSKO nuotraukos