Naujienos

2020-06-01

D. Jonušis: „Pasirengimo „Aurum 1006 km lenktynėms“ darbai – baigiamojoje stadijoje“

Tik pusantro mėnesio beliko iki didžiausiu automobilių sporto renginiu Baltijos šalyse tituluojamų „Aurum 1006 km lenktynių“, kurios Palangoje, kaip ir numatyta, vyks liepos 15-18 dienomis ir kurios bus 21-osios renginio istorijoje.

„Ausyse jau girdžiu skambantį visų pasiilgtą, sakralinį „Ponai ir ponios, užveskite variklius!“, o šiandien visiems, besiruošiantiems šioms lenktynėms, primenu, jog jau prasidėjo ir tiesioginis pasirengimo joms etapas“, - sako pagrindinis renginio organizatorius, VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. – Tai reiškia, jog pasirengimas trečią dešimtmetį pradėsiančioms lenktynėms pasiekė apogėjų. Tiek jose dalyvausiantiems sportininkams, tiek varžybas aptarnaujančiam personalui, tiek ir patiems renginio organizatoriams“.

Tad kuluaruose retsykiais vis plevenusioms abejonėms ar šiemet lenktynės iš viso vyks, vietos nebeliko. Lenktynių data ir esminiai renginio organizavimo klausimai plačiai aptarti su Palangos miesto savivaldybe, renginio rėmėjais, verslininkais. Prieita vieningos nuomonės nelaužyti nusistovėjusių tradicijų ir į Palangą visus sukviesti, kaip ir planuota ir kaip jau įprasta, liepos viduryje.

Tačiau tai nereiškia, jog šiemetinės lenktynės niekuo nesiskirs nuo ankstesniųjų dvidešimties.

„Skirsis, ir gana daug kuo, - tvirtina D. Jonušis. – Nesvarbu, vidurvasarį dar galios karantino nuostatos ar jis bus panaikintas, pagrindinis organizatorių prioritetas šiemet bus sportininkų, varžybas aptarnaujančio personalo ir žiūrovų saugumas. Net nepaisant to, kad lenktynės ir jas lydintys renginiai vyksta lauke“.

Organizatoriai net nemini tokių elementarių savisaugos priemonių, kaip kaukės ar rankas dezinfekuojantis skystis. Bus pasirūpinta, kad jų niekur nestokotų, o jos bus privalomos kiekvienam. Net ir spaudos centre akredituotiems žurnalistams.

Bene didžiausias lenktynių rengėjų rūpestis – kaip suvaldyti lankytojų srautus, kurie paprastai būna išties dideli.

Šiandien dar nepaaiškėjo visos detalės iki smulkmenų, tačiau bene labiausiai keisis tradicinis lenktynių atidarymo paradas ir jį lydinčios sprinto varžybos Vytauto gatvėje, sutraukdavusios minias smalsuolių.

Gerokai lengviau koordinuoti žiūrovų srautus bus šalia pagrindinių lenktynių trasos, kurios ilgis – beveik 3 kilometrai. Organizatoriai žiūrovus pakvies į atskiras jiems skirtas zonas, išdėstytas patogiausiose lenktynių stebėjimui vietose aplink visą trasą.

Saugos tarnybos į kiekvieną zoną įleis tiek žmonių, kiek reglamentuos tuo metu galiojantys normatyvai. „Tikimės, jog žiūrovai šiemet bus sąmoningi kaip niekad anksčiau ir nereikš pretenzijų jų pačių saugumu besirūpinančioms tarnyboms, o laimės, kaip visada, anksčiausiai įsigiję bilietus“, - tikina D. Jonušis.

Norint išvengti itin didelių žmonių srautų šiemet atsisakyta specialios tribūnos drifto varžybų žiūrovams. Tačiau itin aštrių ir ekstremalių potyrių mėgėjai tikrai neliks nuskriausti, nes šonaslydininkų varžybas pirmą kartą tiesiogiai transliuos televizija.
‎ Dar vienos žiūrovų itin mėgstamos ir gausiai lankomos – drago varžybos. Siekiant vienu šūviu nušauti kelis zuikius, šiemet jos irgi žymiai pakitusios.

Drag‘eriai visą dieną varžysis atkarpoje už garsiojo „Klaipėdos“ posūkio, o į 1006 km trasą, prie starto linijos, sugrįš tik greičiausieji - visų klasių nugalėtojai ir prizininkai. Jie čia, stebint žiūrovams, ir išsiaiškins čempionų, vicečempionų ir prizininkų titulus.

Tad žiūrovams šiemet neteks ilgai gaišti belaukiant kol paaiškės stipriausieji, o finaliniai važiavimai bus tikrai kaitinantys kraują, verti finalo.

Per trumpą laiką itin išpopuliarėjo „Aurum 1006 km lenktynių“ rėmuose rengiamos „108 km moterų iššūkio“ lenktynės, kuriose pernai startavo net 81 ekipažas ir kurių kiekviename važiavo po 2-5 moteris.

Šiemet šios nuotaikingos varžybos bus rengiamos jau trečią kartą, o jose galės dalyvauti ne daugiau 300 dailiosios lyties atstovių. Kam bus teikiama pirmenybė? Aišku, anksčiausiai pateikusioms paraiškas.

Į Palangą atvyksiantys žiūrovai kaip ir anksčiau galės gėrėtis ne tik žiedinių lenktynių meistrų pasirodymais, bet ir patys demonstruoti savo įgūdžius slalomo trasoje.

Iš kasmet vis didesnio populiarumo susilaukiančio žiūrovų slalomo visiems norintiems jo dalyviai išsiveža naujus potyrius, o nugalėtojai - ir puikius prizus.

„Aurum 1006 km lenktynės“ – tai ne tik greičio, azarto ir per kraštus plūstančio adrenalino fiesta. Tai ir televizijos transliacijų, įvairių šou, žinomų žmonių susitikimų, pramogų pasaulio atstovų festivalis.

Jie žiūrovus pasitiks ir šiemet. Detaliau apie tai organizatoriai informuos vėliau.