Naujienos

2017-05-04

„Eneos 1006 km lenktynių“ pristatyme – tikrų lenktynių repeticija: greitis, dūmai ir gedimai

Vakar vidudienį Plytinės kartodrome griausmingai pristatytas laukiamiausias automobilių sporto mėgėjų vasaros renginys – „Eneos 1006 km lenktynės“. Klipo filmavime ir spaudos konferencijoje dalyvavusios žinomos moterys turėjo galimybę pačios išbandyti vieną iš ekstremaliausių lenktynių elementų – driftą.

\n

Pagrindinis renginio organizatorius, VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis pristatydamas artėjančias lenktynes žadėjo įspūdingą reginį žiūrovams ir automobilininkams. „Mes turime geriausius lenktynininkus, geriausias komandas, jau dabar turime užsiregistravusias 30 komandų, kas šiam laikui yra tikrai daug, nes liko dar pora mėnesių iki lenktynių“, – kalbėjo D. Jonušis.

\n

Šiemet Palanga automobilių sporto šventės metu sulauks ir drago lenktynių, Danijos automobilių žiedinių varžybų etapo, kuriame gali dalyvauti šios šalies princo sūnus Joachimas. Žiūrovų kaip ir kasmet lauks drago lenktynės, taip pat pernai patikrintos ir žiūrovams itin patikusios drifto lenktynės.\nTV3 vadovė Laura Blaževičiūtė džiaugėsi galimybe rodyti žiūrovų pamėgtą renginį: „Ši vasara TV3 televizijai bus kaip niekad sportiška, nes su lenktynėmis mes išvažiuosime į krepšinio čempionatą. Be to, tikrai tapsime lenktynių namais, nes tai bus pirmi metai, kai visos lenktynės bus per rodomos portale tv3.lt, o per TV6 rodysime svarbiausius lenktynių momentus“.\nLenktynininkai jau rengiasi liepos 20–22 dienomis vyksiančioms varžyboms. Pasak „Eneos 1006 km lenktynių“ rekordininko, šešis kartus jas laimėjusio Jono Gelžinio, dabar jis itin rūpinasi savo fizine forma: „Šiuo metu MTB dviračiai yra mano hobis, padedantis palaikyti formą, nes lenktynėse reikia daug ištvermės, turi išlikti aštrus ir sprendimus priimti kuo greičiau. Be to, išprakaituojame beveik du litrus“, – lenktynių subtilybes atskleidė Jonas.\nRenginio pristatyme dalyvavusios merginos turėjo galimybę išbandyti ir vieną iš praėjusių metų „Eneos 1006 km lenktynių“ naujovių – driftą. Drifteris Benediktas Čirba pasirūpino, kad Plytinės kartodromas būtų pilnas dūmų, o su juo važiavusios Monika Šalčiūtė ir „Power Hit Radio“ laidų vedėja Raminta Vasiliauskienė iš automobilių išliptų drebančiomis kojomis. Tiesa, ne viskas pavyko iš pirmo karto. Kaip ir dera automobilių sporte, Benedikto ir Monikos pirmąjį startą lydėjo gedimas. „Aš jau įsitaisiau, pasiėmiau telefoną ir norėjau įsiamžinti ir nesupratau, kodėl mes nevažiuojame“, – įspūdžiais po nesėkmingo bandymo dalijosi Monika Šalčiūtė. Vis dėlto Bendiktas Čirba su kolegomis parodė aukščiausią profesionalumo lygį ir vos per pusvalandį suremontavę automobilį, prasuko juo kelis ratus su merginomis. „Žiūrint iš šono atrodo baisiau nei viduje“, – pripažino Raminta ir siūlė visiems išbandyti tokią pramogą.\n„Eneos 1006 km lenktynės“ liepos 20–22 dienomis per TV6 ir portale tv3.lt