Naujienos

2022-07-16

„Memel Motor Fest” arba akį traukiantys išskirtiniai automobiliai

Šeštadienį, kai trasoje buvo pats lenktynių įkarštis, į savo fiestą pakvietė ir išskirtinių automobilių mėgėjai.

15 val. prasidėjo išskirtinių automobilių „Memel Motor Fest“ paradas nuo lenktynių trasos į J. Basanavičiaus gatvę Palangoje šalia klubo „Mojo Lounge“, o 17.30 val. atveria duris šių automobilių paroda, neabejotinai sutrauksianti būrį suinteresuotų smalsuolių.

Kokį automobilį galima vadinti išskirtiniu ir kuo jis skiriasi nuo istorinio?

„Mūsų manymu, išskirtinis automobilis yra tas, kurį pamačius, norisi atsisukti ir bent jį palydėti akimis, - sako renginio koordinatorius Edmundas Dargis. - O tokių Palangoje „Aurum 1006 km lenktynių“ dienomis tikrai nestinga. Jei pernai susilaukėme nemenko dėmesio, tai šiemet tikimės jo dar daugiau, nes atvežame daugiau ir išskirtinių automobilių“.

Išskirtinių automobilių paroda „Memel Motor Fest“, pasak Edmundo, gimė 2015 m. labai gražioje aplinkoje šalia Klaipėdos vasaros koncertų estrados, kurioje SEL‘as rengia savo atsisveikinimo koncertus...

Klaipėdiečiai kvietė iš arčiau apžiūrėti „Dodge Durango SRT Hellcat“ - vienintelį tokį Lietuvoje, galingiausią jų gamintojų SUV, kurių visame pasaulyje buvo pagaminta vos 3300 vienetų.

Pabandykite ginčytis, jog tai ne išskirtinis automobilis?

Arba unikalus, galima sakyti rankų darbo „Black Magic“, gimęs Kaune darbščių Aido Klimantavičiaus, draugų vadinamo Dūsia, rankų dėka. Jis sveria 1187 kg, variklis – Audi A8, V8 tipo, 4.2 litro darbo tūrio, išvystantis 220 kW galią.

Automobilis surinktas tik pernai, o automobilio sumanytojas A. Klimantavičius kartais imasi plaktuko, o kartais - teptuko.

Technika jis pradėjo domėtis dar paauglystėje. Lakią vaizduotę turinčiam jaunuoliui netiko standartai, jau nubrėžtos linijos, todėl ryžtingai kūrė tai, kas buvo prie širdies.

Kūrėjas įsitikinęs, jog lietuviai buvo ir yra naginga bei išradinga tauta, todėl gali daug kuo nustebinti pasaulį.

Išskirtinių automobilių savininkai į Palangą atriedėjo su beveik septyniomis dešimtimis eksponatų, tad paganyti akis tikrai yra į ką.

Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos

„Aurum 1006 km lenktynių“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“
El./paštas juozas.mazeikis@gmail.com Tel.+370 612 93662