Naujienos

2021-07-17

Palangoje prasidėjo 22-osios „Aurum 1006 km lenktynės“

Šeštadienį, liepos 17-ąją, lygiai 12 val. Palangoje duotas startas „Aurum 1006 km lenktynėms“, kurias nuo pat 2000 metų be pertraukų rengia VšĮ „Promo Events“.

Dar iki renginio pradžios į priešstartinę zoną sukviesti sportininkai ir komandų vadovai, garbingi svečiai ir renginio rėmėjai džiaugėsi, kad per 22 metus didžiausios Baltijos šalyse maratoninės lenktynės tapo neatsiejama šalies sporto ir kultūros dalimi, peržengusia respublikos ribas.

Šios ilgų nuotolių lenktynės – tai ne vien greičio, azarto ir adrenalino fiesta, bet ir nemenka kitų patrauklių publikai renginių puokštė, dovanojanti malonias akimirkas ir naujus potyrius.

Nepaisant ilgai kausčiusio karantino techninė komisija suteikė leidimą šių metų „Aurum 1006 km lenktynėse“ dalyvauti 41 komandai arba bemaž trečdaliu daugiau nei pernai.

Žiūrovai iškart pastebėjo ir įdėmesnį žvilgsnį nukreipė į priešais starto liniją išrikiuotus tiek šiose lenktynėse, tiek apskritai Lietuvoje debiutuojančius „Mercedes AMG GT3“, „Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO“, „Ford Mustang“, „Ford Shelby GT 350“ ir kitus bolidus.

Iš Amerikos Europos trasas pasiekusią sakralinę frazę „Ponai ir ponios, užveskite variklius!” ištarė Susisiekimo ministras Marius Skuodis, ir po akimirkos trasos prieigas sudrebino galingų motorų gausmas.

O iki tol varžybų dalyvius sveikino greitų kilometrų ir sėkmingo finišo linkėdami Palangos meras Šarūnas Vaitkus, „Aurum 1006 km lenktynes“ rengiančios „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis ir kiti.

Lenktynes iš pirmosios pozicijos pradėjo išvakarėse kvalifikacines ir „Super pole“ varžybas laimėjusi „Circle K MilesPlus Racing Team“ komanda, kurios sportininkas Ralf Aron šį pasiekimą užfiksavo pagerinęs nuo 2019 metų išsilaikiusį latvio Konstantino Calko trasos rekordą.

Naujasis rekordininkas su „Porsche GT3 Cup II“ vieną 2682 metrų ilgio trasos ratą vakar nuvažiavo per 1 min. 08,396 sek.

Šalia „Circle K MilesPlus Racing Team“ prie starto linijos stovėjo „Gera dovana – Šiauliai by RD Signs Reimpex“ komandos „Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo“.

Šiai ekipai antrąją starto vietą užtikrino jos atstovas Paulius Paškevičius, irgi pagerinęs ankstesnįjį trasos rekordą, tačiau vieną ratą nuvažiavęs akimirka lėčiau, nei TOP 10 laimėtojai, per 1 min. 08,865 sek.

Deividas Jocius (1min. 09,315 sek.) trečiąją starto poziciją užtikrino „Balpol-SPS Automotive Performance“ komandai su „Mercedes AMG GT3“.

Iš užsieniečių aukščiausioji – septintoji – starto pozicija priklauso Nyderlandų „JR Motorsport“ komandai, kurios lyderis, 55-erių Steve Vanbellingen Palangoje jau yra laimėjęs dvi absoliučios įskaitos pergales 2010 ir 2018 metais. Sportininkų iš Nyderlandų trejetukas vairuoja „BMW E92 M3“.

Lenktynės prasidėjo, ir sportininkai sausoje ir karštoje trasoje suka pirmuosius ratus iš privalomų 373, sudarančių visą „Aurum 1006 km lenktynių“ distanciją.

Tačiau kad lenktynės, nors ir vykstančios idealaus sukibimo trasoje, bus labai greitos, prognozuoti nedrįsta niekas.

Mat jau pirmuosiuose ratuose dėl smulkaus incidento trasoje buvo priverstas pasirodyti saugos automobilis, netrukus dūmų debesyje paskendo „Dynami:t Super sprint“ varžybų laimėtojų „Spark energy/Transbrieva“ raudonoji „Lada 2104 Powered by Mustang“, kurią iš trasos teko išgabenti evakuatoriumi.

Ieškoti mechanikų globos garažuose buvo priversti ir „Efekt and Ignera by Dynmi:t Energy“ lenktynininkai, vairuojantys „Porsche GT3 Cup“.

Vytauto PILKAUSKO ir Arno STRUMILOS nuotraukos