Naujienos

2021-07-21

2021 m. Aurum 1006 km powered by Hankook lenktynės : skaičiai ir faktai

Vėlų liepos 17-osios vakarą nuo pat 2000 metų Palangoje be pertraukų rengiamos 22-osios „Aurum 1006 km powered by Hankook" lenktynės tapo istorija. Ir nugalėtojai, ir tie, kieno ambicijoms šįkart nebuvo lemta išsipildyti, ir organizatoriai vieningi - tai buvo karščiausios, nenuspėjamos, dramatiškiausios, aštriausio siužeto lenktynės per visą jų istoriją - tikras saldainis žiūrovams, negalėjusiems atplėšti akių nuo įvykių trasoje ir didžiulė atsakomybės našta visoms lenktynes aptarnavusioms grandims.
„Neprisimenu tiek incidentų, stabdymų, geltonos vėliavos fazių, lėto važiavimo paskui saugos automobilį ir išdalytų įvairiausių baudų“, - situaciją trasoje apibūdino lenktynių vyriausiasis komisaras Gražvydas Smetonis, čia dirbantis nuo pat pirmųjų varžybų. Per visą lenktynių savaitgalį teisėjai buvo priversti net 48 kartus bausti komandas ir lenktynininkus. Dažniausia už neleistinus veiksmus geltonų vėliavų fazėje, baltos linijos kirtimą išvažiuojant iš garažų. Siūlome skaičių ir faktų rinkinį, padėsiantį geriau suprasti ir pajusti, kokiu pulsu alsavo šių metų „Aurum 1006 km powered by Hankook“.

Dalyviai, šalys, automobiliai

• 2021 m liepos 14 – 17 d.d. Palangoje vyko 22-osios renginio istorijoje automobilių ilgų nuotolių lenktynės, kurias nuo pat pirmųjų rengia VšĮ „Promo Events“.
  • Ketvirtą kartą „Aurum 1006 km powered by Hankook" vardą turėjusiose tarptautinėse varžybose dalyvavo 41 ekipa iš Lietuvos, Estijos, Vokietijos, Nyderlandų ir Didžiosios Britanijos.
  • Lenktynėse dalyvavusių komandų sudėtyje – 142 sportininkai ir 41 komandos vadovas iš septynių šalių : Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Suomijos, Nyderlandų ir Didžiosios Britanijos.
  • Absoliuti lenktynininkų dauguma – 138 vyrai ir tik 4 moterys : Indrė Senkutė-Gedgaudienė, Ernesta Globytė, Joana Survilaitė ir Aistė Antanaitytė-Matukaitė.
  • Dviejų komandų - „Parnasas veža“ ir „Lesta Racing Team“ – vadovėmis dirbo moterys - Katažina Šeinauskienė ir Inga Kačinskienė.
  • Vyriausias lenktynių dalyvis - Didžiosios Britanijos „DHR-Ignera Autovesta“ komandos sportininkas, 66-erių Dave Holland.
  • Jauniausias, 15-metis „Baltic Karting Academy“ ekipos narys Justas Kasperiūnas.
  • Populiariausias lenktynių automobilis - BMW (17).
  • „Porsche“ – 6 automobiliai (daugiausia per visus 22 metus).
  • Treti pagal populiarumą – „Volkswagen“ – 5, ketvirta markė „Audi“ – 3, penkta „Cupra“ 2.
  • Po vieną automobilį važiavo šių markių : „Mercedes AMG GT3“, „Ford Madstang“, „Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO“, „Ford Shelby GT 350“, „Ginetta GT4 G55“, „Honda“, „Renault“ ir LADA. (Beje, pirmieji keturi debiutavo Lietuvoje).
  • Penktus metus paeiliui visos komandos naudojo vienodas „Hankook“ padangas, kurias joms pateikė gamintojai.

Rekordai ir rekordininkai

• Kvalifikacinių varžybų TOP 10 su „Porsche GT3 Cup II“ laimėjo „Circle K MilesPlus Racing Team“ ekipa, pasiekusi trasos greičio rekordą, kuris dabar priklauso Ralf Aron, greičiausiąjį 2682 metrų ilgio ratą nuvažiavusiam per 1 min. 08,396 sek.
  • Ankstesnįjį latvio Konstantino Calko 2019 m. pasiektą rekordą (1min. 08,973 sek.) pagerino ir antrosios vietos laimėtojas, „Gera dovana – Šiauliai by RD Signs Reimpex“ komandos atstovas Paulius Paškevičius, su „Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo“ vieną ratą nuvažiavęs per 1 min. 08,865 sek.
  • 22-ąsias lenktynes laimėjo „Circle K MilesPlus Racing Team“ komanda – Jonas ir Ignas Gelžiniai, Ralf Aron ir Julius Adomavičius, per maksimalų leistiną 10 val. laiko limitą nuvažiavusi 352 ratus.
  • J. Gelžiniui tai buvo jau dešimtoji pergalė Palangoje (rekordas tarp lenktynininkų), jo broliui Ignui - penktoji, o ekipos draugams R. Aron ir J. Adomavičiui – trečiosios.
  • Tai ir šios komandos keturgubas dublis: laimėtos atrankos ir pagrindinės lenktynės, pasiektas trasos rekordas, varžybų metu užfiksuotas greičiausias - 106-tas ratas, kurį J. Gelžinis nuvažiavo per 1 min. 09,108 sek. ir buvo apdovanotas LASF taure.
  • 352 ratus su „Mercedes AMG GT3“ įveikė ir antrosios vietos laimėtoja - „Balpol by SPS automotive performance“ komanda, broliai Nemunas ir Nerijus Dagiliai ir Deividas Jocius.
  • Rekordinis pasiekimas priklauso ir „Porsche“ markei: iš 22-jų jau įvykusių lenktynių net penkiolika laimėjo būtent su šios markės automobiliais.
  • Trečiąją vietą su „Porsche 911“ iškovojo „Porsche Club by LG Oled“ atstovai Mantas Janavičius, Arūnas Tuma, Marius Bartkus ir Aurelijus Rusteika.
  • Daugiausia ratų – po 352 – nuvažiavo tik nugalėtojai ir antrosios vietos laimėtojai, o mažiausia – 19 ratų arba 50,1 km – „Antėja.lt racing Team“.

Klasių čempionai

• GT3 klasės čempionais tapo „Balpol by SPS automotive performance“ komanda.
  • GT Open klasėje pergalę pelnė absoliučios įskaitos laimėtojai „Circle K MilesPlus Racing Team“. J. Gelžinis 106 ratą nuvažiavo per 1 min. 09,108 sek. Tai naujas trasos rekordas per varžybas. Ankstesnis buvo pasiektas pernai R. Arono- 1 min. 09,553 sek.
  • GT4 klasėje pergalę laimėjo „DHR-Ignera- Autovesta“ – Dave, Mick ir Drew Hollandai su „Ginetta GT4 G55“.
  • TCR klasėje pergalę šventė pernykščiai jos čempionai – „Noker Racing Team“ Kęstutis Stasionis, Sten Piirimagi, Marius Slaboševičius ir Justas Grendelis, vairavę „VW Golf GTI“.
  • SP4 klasėje dominavo užsiečiai – Nyderlandų „JR Motorsport“ ekipa, BMW E92 M3 vairavę Ted van Vliet, Bas Schouten ir Steve Van Bellingen.
  • Dyzelinių automobilių klasėje su „VW Golf“ nugalėjo „Citus Racing“ komanda Remigijus Devainis, Klaudas Bučinskas ir Mindaugas Vanagas.
  • TC3 varžytuves su „Audi A4“ laimėjo „Intrans racing by Meatbusters“ ekipa Tomas Urbonavičius, Henrikas Statkus, Andrejus Teras ir Andrius Baublys.
  • TC4 nugalėjo „Dock by 222“ komandos sportininkai Igoris ir Martynas Sidunovai bei Adomas Petrovas, vairavę „VW Scirocco“.
  • TC5 klasėje pergalę pelnė „Ford Shelby GT 350“ vairavusi „RC Cola racing by 8000RPM motorsport“ komanda Darius Biesevičius, Vilmantas Pupius, Eugenijus Sladkevičius ir Aurimas Eidžiūnas.
  • 325 Cup klasėje pergalę su BMW E90 325 šventė "Kauno technikos kolegija - KTK" komanda Augustas Skiedra, Pranas Sasnauskas ir Mantas Brazdeikis,
  • Lenktynių spaudos centre akredituoti 145 žurnalistai. Tai daugiausia per visas 22 jau įvykusias lenktynes. Iš toliausiai atvykę žurnalistai - iš Ispanijos ir Nyderlandų.