2026-07-17
Bene svarbiausias „Aurum 1006 km powered by Hankook“ penktadienio įvykis – „Super Pole“ kvalifikacija – praėjo sėkmingai ir karštai. Per penkiolikos minučių trukmės važiavimą, kuriame dėl starto pozicijų varžėsi dešimt greičiausių šios dienos komandų, praėjusių metų lenktynių nugalėtojai dar kartą buvo greičiausi „Super Pole“ sesijoje ir iškovojo susisiekimo ministro įsteigtą taurę.
„Pastaruosius kelerius metus, kai lenktynėse taikoma BoP sistema, dažniausiai nežinome, kas laimės lenktynes, iki pat paskutinių ratų. Smagu matyti, kad net ir kvalifikacijoje, kuri nebūtinai lemia galutinį rezultatą, dalyviai atiduoda viską ir rizikuoja. Tai sukuria puikų reginį žiūrovams“, – po kvalifikacinių važiavimų kalbėjo „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatorius Darius Jonušis.
„Be dalyvių nebūtų renginio – jie yra tie, kurie sukuria emociją ir ryšį. Jiems palinkėsiu, kad rytoj lietus nesutrukdytų pasiekti finišo“, – sakė Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Juras Taminskas ir dėkojo lenktynių organizatoriui už jo ilgametes pastangas organizuojant šias lenktynes. Ministras taip pat paminėjo, kad apsilankymas šiose lenktynėse jo šeimai jau tapo ilgamete tradicija.
Greičiausiąjį trasos įveikimo laiką šiandien fiksavęs „Bio-Circle & HSG by SWAG“ komandos pilotas Karolis Jovaiša tai padarė per 1:05.753. Antroje vietoje liko „RINVEST by Juta Racing“ komandoje lenktyniaujantis Simas Juodviršis – jis trasą įveikė per 1:06.215. Trečias liko Paulius Paškevičius, atstovaujantis „Energija by RD Signs Racing“ komandai. Jo trasos įveikimo laikas 1:06.869.
Puikų rezultatą užfiksavęs K. Jovaiša sakė, kad važiuoti nebuvo lengva: „Po gal šešto rato automobilis dėl padilusių padangų pradėjo slidinėti ir galvojau, kad automobilis jau tikrai nebegreitės, bet jis greitėjo iki pat paskutinio rato. Taip buvo todėl, kad kartu greitėjo ir trasa. Manau, kad tai buvo labai gera kvalifikacija.“
Greičiausias K. Jovaišos šioje kvalifikacijoje užfiksuotas laikas buvo pakankamai arti trasos rekordo, kuris nuo 2024 metų priklauso danui Andersui Fjordbachui – tuomet 2682 ištvermės lenktynių trasos metrus jis įveikė per 1:05.299.
Rytoj dalyviai pagal tai, kaip šiandien kvalifikacijoje pelnė starto pozicijas, jau 12 valandą stos prie „Aurum 1006 km lenktynių“ starto linijos. Iš viso jie turės įveikti 373 ratus, kurių bendras ilgis siekia 1006 kilometrus. Praėjusių metų lenktynių nugalėtojai visą atstumą nuvažiavo per 8 valandas 14 minučių ir 53,201 sek.
Vytauto Pilkausko, Andriaus Lauciaus nuotraukos.