Naujienos

2020-07-16

Traukos lenktynininkų ambicijas koregavo prapliupęs lietus

Gausią ir turiningą „Aurum 1006 km lenktynių“ festivalio ketvirtadienio programą užbaigė greičiausiųjų drag‘o (traukos) varžybų nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimo ceremonija.

Taures greičiausiems lenktynininkams įteikė Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas Vytautas Grašys ir „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatorius Darius Jonušis.

Tačiau taures teko įteikti ne finalų nugalėtojams ir prizininkams, o geriausius rezultatus kvalifikacijoje parodžiusiems sportininkams.

46 šiemetinių „ULTIM8 Drag by Startline“ traukos lenktynių dalyviai kvalifikacijoje varžėsi ilgesnėje – ¼ mylios distancijoje, o finale planavo kovoti – 1/8 mylios nuotolyje.

Tačiau prieš pat finalus lietus pakoregavo šiuos planus. Šlapia trasa neužtikrina šių greitų lenktynių saugumo, todėl asfalto dangą pirmiausiai bandė džiovinti istorinių automobilių parado su „deCuba“ dalyviai, o paskui keletą ratų įveikė ir visi finalų laukę traukos lenktynių dalyviai.

Tačiau gamta šį sykį buvo stipresnė: saugumą akcentuojančiose varžybose buvo nutarta finalų nerengti, o taures prizininkams išdalyti pagal kvalifikacijos rezultatus.

„Mes visada palaikome legalias lenktynes, todėl šiemet ypač daug dėmesio skiriame bendradarbiavimui su įvairių miestų bei miestelių savivaldybėmis, kad greičio entuziastai turėtų galimybes pasivaržyti legaliose ir saugiose lenktynėse. Karantino metu buvo užfiksuota tikrai nemažai greitį viršijusių vairuotojų, todėl kviečiame visus lenktyniauti trasose, o ne gatvėse bei keliuose“, - sakė Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas V. Grašys.

„Unlim“ klasės nugalėtoju tapo Irmantas Burinskas, kuris kvalifikacijoje „Audi RS7“ automobiliu ¼ mylios įveikė per 10,352 sek., o ties finišo liniją pasiekė beveik 218 km/val. greitį.

Antrą vietą užėmė Radomiras Sverčkovas („Lamborghini Huracan“),o trečias liko Darius Rakauskas (BMW M5). E

„Super Street“ geriausią rezultatą pasiekė Edvinas Mileiko (BMW M5), labai mažai nuo jo atsiliko Donatas Skinderas („Audi S5“), o trečioji vieta atiteko Sauliui Petrošiui („Nissan GT-R“).

„Street“ klasėje greičiausiu pripažintas Kazys Povilionis (BMW 335), antrą rezultatą pasiekė Darius Pumpalavičius („Audi A8L“), o trečiosios vietos taurė įteikta Audriui Kulikauskui („Audi S5“).

„Stock“ klasės nugalėtoju pripažintas Egidijus Valutis, vairavęs „Dodge Challenger“.

Jis pranoko Marių Galminą su „Volkswagen Golf Cabrio“ automobiliu ir Armeną Sargisianą, vairavusį BMW440.