Naujienos

2024-05-20

Jubiliejines „Aurum 1006 km lenktynes“ praturtins „Memel Motor Fest“

Tapo gražia tradicija kai turiningoje ir įvairiaspalvėje „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių programoje vietos randa ir vis didesnio žiūrovų dėmesio susilaukianti „Memel Motor Fest“, siūlanti atidžiau žvilgterėti ne vien į sportinius, bet ir į išskirtinius, lengvai pastebimus automobilius mūsų miestų gatvėse ir užmiesčio keliuose.

Ne tik žvilgterėti, bet ir labai atidžiai į juos įsižiūrėti įgalina išskirtinė vieta ir proga Palangoje, kai šiems eksponatams, o kartu ir visam „Memel Motor Fest“ dalyvių paradui suteikiama galimybė apsukti garbės ratą pagrindinę lenktynių dieną – šeštadienį, pagrindine lenktynių trasa, o vėliau išsirikiuoti ant tilto.

Tad kuo gi žiūrovą traukia šie automobiliai, kuo jie skiriasi nuo istorinių ir kodėl jie vadinami išskirtiniais?

„Mano nuomone, išskirtinis automobilis yra tas, kurį pamačius, norisi atsisukti ir bent palydėti jį žvilgsniu, – sako renginio koordinatorius Edmundas Dargis. – O nuo istorinių jie skiriasi būtent tuo, kad nebūtinai išskirtinis automobilis turi būti senas, kaip istorinis, turintis „Youngtimer“ ar „Oldtimer“ kategorijas“.

Gal būtent todėl žiūrovai visada kiek ilgėliau stabteli prie Manto Galinio unikalaus „Toyota Celica“ automobilio, pagaminto 1995 m, ar Vaido Jočio septyneriais metais senesnio „Ford Scorpio“, Edgaro Zyko unikalios išvaizdos F150, Simo Galvadiškio 1986 m laidos „Porsche 944 Turbo“ ar daugeliui jau pažįstamo Deivido Bagdonavičiaus vienetinio, raudonojo BMW E34.

„Memel Motor Fest“, kuri į pirmąją parodą žiūrovus pakvietė prieš dešimtmetį, 2015-aisiais, organizatorius E. Dargis šiemet tikisi dar didesnio išskirtinių automobilių turėtojų ir žiūrovų dėmesio, nors ir pernai, o ir dar anksčiau lenktynių dienomis tikrai nestigo nei išskirtinių automobilių, nei žiūrovų aplink juos.

„Pažymėdami savo veiklos dešimtmetį ir jubiliejines, 25-ąsias čia rengiamas ilgų nuotolių lenktynes, šventę Palangoje pagal tradiciją pradėsime Kretingos žiemos sode, iš kurio darnia kolona patrauksime į „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių trasą, kur, kaip jau minėta, apsukę garbės ratą rikiuosimės parodai ant Palanga-Kretinga kelių viaduko, - pasakoja E. Dargis.

– Kol žiūrovai žvalgysis po mūsų parodą, atvairavusiems išskirtinius automobilius ir atėjusiems jų pažiūrėti pasiūlysime puokštę pramogų, tarp jų ir motociklo vieno rato kėlimo simuliatorių.

Vairuojantys išskirtinius automobilius surengs ir jų važiavimą į kurorto centrą, į Basanavičiaus gatvę, kur palangiškiai ir kurorto svečiai į išskirtinius keturračius galės pažvelgti iš labai arti.

Tad laikas prabėgs nepastebimai, o vakare, prieš 25-ųjų lenktynių finišą, kopsime ant pagrindinės „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių scenos, kur išsidalysime prizus už gražiausius automobilius“.

Daugiau informacijos: https://1000km.lt

Renginio tvarkaraštis: https://racing.lt/lt/tvarkarastis

Renginio blietai: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/aurum-1006-km-powered-by-hankook-88959/

Vytauto PILKAUSKO ir organizatorių nuotraukos

„Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“